خانه / اخبار / ایران و جهان / استقبال وزارت نیرو از تولید برق با گازهای همراه نفت/ برق تولیدی را تضمینی خریداریم

استقبال وزارت نیرو از تولید برق با گازهای همراه نفت/ برق تولیدی را تضمینی خریداریم

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه وزارت نیرو از تولید برق از گازهای همراه نفت استقبال می کند،گفت:برق تولیدی از گازهای فلر را تضمینی خریداری می‌کنیم.

هوشنگ فلاحتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص هماهنگی‌های وزارت نفت و نیرو برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تولید برق از گازهای همراه نفت (گازهای فلر)، گفت: وزارت نیرو برق تولیدی بخش خصوصی را چه با گاز طبیعی و چه با گاز‌های فلر (گاز همراه نفت) خریداری می‌کند و اعلام آمادگی کرده است که آن را به شکل تضمینی خریداری کند.

وی افزود: در حال حاضر گازی که تحویل نیروگاه‌ها می‌دهند، 70 تا 80 تومان و یا هر قیمتی که وجود دارد محاسبه می‌شود، وزارت نفت از طریق شرکت ملی نفت ایران هر قیمتی هم روی گاز فلر بگذارد، طبیعتاً قیمت برق تولیدی آن استخراج می‌شود.

فلاحتیان خاطر نشان کرد: لذا وزارت نیرو آمادگی خود را اعلام می‌کند اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشند سرمایه‌گذاری کرده و از گازهای فلر برای تولید برق کند استفاده کند، برق آنها را تضمینی خریدار باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص تأمین سوخت نیروگاه‌ها در فصل زمستان نیز گفت: در این چند روز گذشته حدوداً روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه تحویل می‌شود.

وی افزود: اگر به همین ترتیب که تعهد شده است با حدود روزانه 100 میلیون متر مکعب و 400میلیون لیتر سوخت‌های مایع که ترکیبی از سوخت گازوئیل و مازوت است زمستان جاری را مدیریت و پشت سر خواهیم گذاشت.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(