خانه / اخبار / تربت حیدریه / استقبال شهروندان تربت حیدریه ای از اکران یک نمایش

استقبال شهروندان تربت حیدریه ای از اکران یک نمایش

نمایش یک عروس چند داماد

نمایش یک عروس چند داماد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه گفت: نمایش کمدی یک عروس و چند داماد در مدت دو شب اکران در سالن اندیشه این شهر شاهد استقبال گسترده شهروندان بود.

غلامرضا نجفی افزود: هر چند تربت حیدریه در زمینه تئاتر از سابقه درخشانی در خراسان برخوردار است، اما در زمینه ارائه کارهای طنز و کمدی این نمایش بسیار ممتازتر از کارهای قبلی است.
وی همچنین گفت: تربت حیدریه دارای دو سالن نمایش هنر و اندیشه است که سالن نخست گنجایش 80 نفر و سالن دوم گنجایش 230 نفر را دارد.
نویسنده و کارگردان نمایش یک عروس و چند داماد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این دومین کار من با محتوای طنز و کمدی است که نمایش آن تا 16 مهر ماه ادامه خواهد داشت.
سیدمحسن هاشمی افزود: هدف تنها شاد کردن شهروندان بوده و تصور می کنم استقبال خوب مردم نشان می دهد موفق بوده ایم.
مسوول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان تربت حیدریه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تفاوت تئاتر با جنگهای شادی در پیامی است که به مخاطب رسانده می شود.
محمد حسن زاده افزود: در حالی که در جنگهای شادی هیچ پیامی وجود ندارد اما در تئاتر همینکه پرده نمایش بسته می شود یک پرده در ذهن تماشاچی باز شده و او را وادار به تفکر می کند و به نظر من این نمایش در کنار خنده، مردم را وادار به تفکر می کند.
وی در خصوص سابقه تئاتر تربت حیدریه نیز گفت: تئاتر در این شهر به دهه 1350 شمسی باز می گردد که البته در دوران دفاع مقدس شاهد تئاترهای طنز با محتوای دفاع مقدس بودیم و در آن زمان به این نوع نمایشها ‘صدام بازی’ می گفتند.
سه گروه نمایشی در تربت حیدریه به ثبت رسیده و 10 گروه نمایشی به ثبت نرسیده نیز در این شهرستان فعالیت دارند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(