خانه / اخبار / ساخت و سازهای غیرقانونی حاشیه شهر زیاد شده است/ اختصاص ۲۳ میلیارد ریال برای احداث پارک پیشکوه

ساخت و سازهای غیرقانونی حاشیه شهر زیاد شده است/ اختصاص ۲۳ میلیارد ریال برای احداث پارک پیشکوه

ناصری شهردار تربت حیدریه با انتقاد از افزایش ساخت و سازهای غیرقانونی در حاشیه این شهر اظهار کرد: این مسئله بافت حاشیه شهر را تحت تاثیر قرار داده است.
پارک پیشکوه تربت حیدریه

پارک پیشکوه تربت حیدریه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تربت حیدریه مهدی ناصری عصر امروز در نشستی خبری اظهارکرد: برای ساخت پارک پیشکوه این شهرشتان که طول آن 800متر است، در فاز اول که شامل زیرسازی و احداث است، تاکنون بالغ بر 15 میلیارد ریال هزینه شده است.
ناصری از جمله فعالیت‌های درحال انجام در این پارک 800هکتاری را ساخت پیاده‌رو، آبنما، مسیر دوچرخه، ایجاد فضای سبز و احداث زمین ورزشی روبازو عنوان کرد.
شهردار تربت حیدریه تصریح کرد: در منطقه گردشگری پیشکوه همچنین باغ گیاهان دارویی با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال درحال احداث است که بیش از 40 گونه از درختان میوه در آن کشت می‌شود.
وی با اشاره به این مطلب که 15هزار اصله نهال در این منطقه غرس شده است افزود: باخرید آب از چاه‌های مناطق پیشکوه به ارزش بالغ بر 15میلیارد ریال و نیز تکمیل پروژه جداسازی آب غیرشرب از چاه‌های سطح شهر به ارتفاعات پیشکوه تا حدود زیادی مشکل تامین آب فضای سبز در این منطقه مرتفع و زمینه توسعه فضای سبز فراهم می‌شود.
ناصری گفت: احداث مسیر غربی پارک پیشکوه با آسفالت برآورد شده بالغ بر 23 میلیارد ریال است.
وی هدف از احداث این خیابان را کاهش ترافیک، تسهیل در رفت و آمد همشهریان و… بیان کرد.
ناصری یکی از مهم‌ترین مشکلات شهر تربت حیدریه را مشکلات حاشیه شهر عنوان کرد وگفت : متاسفانه سکونت‌گاه‌های غیررسمی در اطراف شهر باعث مشکلات متعددی شده است.
وی افزود: ساخت و سازهای غیرقانونی درحاشیه شهر موجب شکل‌گیری بافت شهری غیرموجه و نازیبا شده است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(