خانه / اخبار / باغ گیاهان دارویی در تربت‌حیدریه احداث می‌شود

باغ گیاهان دارویی در تربت‌حیدریه احداث می‌شود

شهردار تربت‌حیدریه از احداث باغ گیاهان دارویی با هزینه‌ای بالغ بر 5 میلیارد ریال در منطقه پیشکوه شهرستان خبر داد.
باغ گیاهان

باغ گیاهان

مهدی ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت‌حیدریه اظهار کرد: شهرداری تربت‌حیدریه با همکاری دانشگاه عالی تربت‌حیدریه و گروه کشاورزی این دانشگاه در نظر دارد در منطقه پیشکوه و پژوهشکده زعفران در زمینی به مساحت 5 هکتار باغ گیاهان دارویی را احداث کند.

وی گفت: مراحل اولیه هماهنگی با جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، انتخاب گونه‌های گیاهی از جمله کشت گل محمدی و انواع گونه‌های گیاهان دارویی کشور و همچنین آزمایشات آب منطقه و توسعه شبکه آبرسانی با حدود یک هزار و 500 متر لوله‌گذاری در منطقه انجام شده است و کمبود آب با خریداری چاه ذوالفقار حل شده است.

ناصری تصریح کرد: همچنین در این منطقه حدود 3 هزار متر از اراضی اختصاص دارد به احداث توتستان که بیش از 40 گونه از درختان توت میوه در منطقه کشت می‌شود و با همکاری موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع نیز در قسمتی از باغ گیاهان دارویی مقرر شده است باغ گیاه‌شناسی نیز احداث شود و در این باغ انواع گونه‌های گل و گیاه مانند نمونه‌ای که در تهران و مشهد انجام شده است از تمام نقاط ایران و برخی مناطق جهان کشت می‌شود و در این باغ مناطق مختلف آب و هوایی و پوشش گیاهی ایران شبیه‌سازی می‌شود.

شهردار تربت‌حیدریه عنوان کرد: بیش از 90 درصد از تعهدات معوق مانده در بخش آسفالت در هفت سال گذشته به مرحله اجرا درآمد و در سه ماهه اول بطور متوسط ماهیانه یک میلیارد و 600 میلیون تومان آسفالت تولید شده است که عمده آسفالت پخش شده در مناطق حاشیه‌ای و محروم شهر و محلاتی بوده که در سالیان گذشته با پرداخت هزینه جوی و جدول با شهرداری برای بهسازی و آسفالت برای شهرداری تعهد ایجاد کرده بودند.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(