خانه / اخبار / دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه میزبان برگزاری آیین گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه

دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه میزبان برگزاری آیین گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه

 

حجت الاسلام شریعتی تبار - وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

حجت الاسلام شریعتی تبار – وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

همزمان با شب شهادت آیت الله دکتر مفتح آیین گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه با حضور امام جمعه ، رؤسا، اعضای هیات علمی ودانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ، طلاب حوزه ی علمیه خواهران و برادران و مسئولین نهادها و ادرات شهرستان تربت حیدریه در دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه برگزار گردید.

 دکتر محمدعلی علیزاده ریاست دانشگاه  آزاد اسلامی-وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

دکتر محمدعلی علیزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی-وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

در این مراسم دکتر محمدعلی علیزاده ریاست دانشگاه با سلام و تهیت به ارواح طبیه ی شهدا،امام راحل(ره) و آروزی طول عمر با عزت وسلامت برای مقام معظم رهبری ، حضور روحانیت معزز، دانشگاهیان، طلاب برادر و خواهر را مایه مباهات و افتخار دانشگاه دانست. وی گفت از وحدت حوزه و دانشگاه تعاريف متعددي شده است. آنچه مطرح است اين است كه مي بايست ميان حوزه و دانشگاه وحدتي فرا محيطي ايجاد شود. مهم اين است كه فرهنگ حوزه در دانشگاه و فرهنگ دانشگاه در حوزه باشد و انديشه هاي اين دو با هم مبادله شوند. منظور از وحدت حوزه و دانشگاه اختلاط نيست، بلكه به معناي يك گونه عمل كردن و در يك مسير قرار گرفتن است. هدف آن توليدات علمي است كه اين دو مركز مي‌توانند با هم همسو و هم‌جهت شدن منتشر و توليد كنند.

وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

وی سپس گفت: درطی نه ماهه سال جاری با اقدامات صورت گرفته از قبیل راه اندازی ساختمانهای آموزشی فیض آباد و کدکن و همچنین عقدتفاهم نامه با مرکزخواف نسبت به سال گذشته افزایش 95 درصدی جذب دانشجو را شاهد بودیم.وی در سخنان خود از راه اندازی رشته های جدید کارشناسی ارشد عمران سازه،آبیاری زهکشی، فقه و حقوق خصوصی خبر داده و گفت با پیگیری های بعمل آمده معاونتهای آموزشی و دانشجویی دانشگاه تفکیک و معاونت آموزشی به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ارتقا یافت.
محمدعلی علیزاده از افتتاح ساختمان جدید کتابخانه ،اخذ مجوز پژوهشکده ی فولاد و گل و گیاه،چاپ دو کتاب و 25 مقاله ISI ,ISC علمی و پژوهشی توسط اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و نیز پرداخت یک میلیارد ریال تسهیلات به کارکنان اظهار خرسندی و پتانسیل های دانشگاه و شهرستان را در جهت انجام فعالیتهای علمی و فرهنگی مساعد دانست.

وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

وحدت حوزه و دانشگاه تربت حیدریه

حجه الاسلام شریعتی تبار امام جمعه و رئیس ستاد گرامی داشت وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران اصلی مراسم یاد وخاطره شهدای حوزه ی علمیه ودانشگاه را گرامی داشته و گفت :دکتر مفتح علاوه بر نماد وحدت حوزه و دانشگاه منادی این امر مهم نیز بوده است.اگر خواسته باشیم حق مطلب را ادا کنیم این جلسات حداقلی است و کفایت جایگاه ایشان را نمی کند. در موضوع وحدت حوزه و دانشگاه ، تعامل این دو نهاد مقدس آموزشی و این دو مغز متفکر جامعه، برای دستیابی به اهدافی که در تعاریف وحدت در نظر گرفته شده ضرورت دارد و شایسته است در طول سال حوزویان و دانشگاهیان در جلسات کارشناسی و کاربردی تبادل نظر نمود تا از برکات وثمرات آن بهره مند شویم.
در خلال برنامه ها شعرآقای اعتقادی و مقاله ی نماینده حوزه علمیه خواهران نیز قرائت گردید.

مفتح ای شهید راه ایمان                     که کردی عمر خود را صرف قرآن

تو بودی بهترین در راه نهضت           که بودند دشمنان از تو گریزان

بودی چو گوهری ای عالم دین           نرفتی هیچ ره جز راه یزدان

چو بودی پیرو راه خمینی(ره)          زتو طاغوتیان بودند هراسان

زنامت کاخ استبداد لرزید                  در این نهضت بودی چون ماه تابان

هستی بر تاریک تاریخ استاد             چو خورشیدی در این عالم درخشان

منافق گر شهیدت کرد اما                  مفتح باشد در کل دوران

درود حق به روحت عالم دین            شهید کربلای سرخ ایران

همیشه تا ابد این ملک و ملت            به نیکویی برد نام شمایان

نما ای اعتقادی تو سخن بس             مفتح هست شهید راه قرآن

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(