خانه / اخبار / تربت حیدریه / آیین نامه بکارگیری مسوول ایمنی در کارگاها

آیین نامه بکارگیری مسوول ایمنی در کارگاها

قابل توجه کارفرمایان محترم
آیین نامه بکارگیری مسوول ایمنی در کارگاها در 9ماده و 9تبصره و دو پیوست در جلسه مورخ 31 فروردین 1394 شورای عالی حفاظت فنی تدوین و در 16 اردیبهشت 1394 به تصویب وزیر تعاون , کار و رفاه اجتماعی رسید .
معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تربت حیدریه اظهار داشت : با عنایت به اینکه حدود 90 درصد از کارگاه های موجود ( شامل واحدهای تولیدی ،صنعتی معدنی، کشاورزی ،خدماتی …… ) را کارگاه های کوچک و متوسط تشکیل داده و از طرفی اکثر حوادث ناشی از کار در همین کارگاه ها ( به خصوص در کارگاه های زیر 25 نفر کارگر ) اتفاق افتاده و همچنین نظر به محدودیت بازرسان کار در سطح کشور ، معاونت محترم روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را بر آن داشت که با هدف ارتقاء ضریب ایمنی محیط کار ، ایمن سازی رفتار نیروی کار و حساس سازی کارفرمایان به اهمیت ایمنی ، ” مدل خود بازرسی درون کارگاهی ” را طراحی و توسط ادارات کار در سراسر کشور عملیاتی نماید .

مهندس اسماعیل پناه افزود : بر اساس این آیین نامه به منظور نظارت برحسن اجرای قانون کار با بکارگیری مسوول ایمنی در کارگاه ها ، گام های بلندی به منظور ارتقای سطح ایمنی و در راستای صیانت از نیروی کار و منابع مادی کشور برداشته شده و مقدمات اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی با نگاهی سیستمی جهت اجرای چرخه مدیریت ارزیابی ریسک و پیش گیری بموقع حوادث ناشی از کار در کارگاه ها فراهم خواهد شد .
در این مدل از سیاست واکنشی و غرامت محوری پرهیز شده و بارویکردی پیشگیرانه و با تعاملی سه جانبه و هم افزا ، پیش گیری بموقع حوادث ناشی از کار در کارگاه ها انجام خواهد گرفت ،به منظور دستیابی به اهداف راهبردی مدل ، کارفرمایان می با یستی با رعایت ضوابط آیین نامه مذکور ، نسبت به انتخاب مسئولین ایمنی تأیید صلاحیت شده ، در کارگاه ها اقدام نمایند .
وی از کارفرمایان و مدیران کارگاه های فوق الذکر خواست با مطالعه دقیق آیین نامه مربوطه و اجرایی نمودن آن ، با بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه خود گام موثری در راستای صیانت از نیروی کار ، حفظ سرمایه های ارزشمند انسانی و کاهش هزینه های ناشی از حوادث ناشی از کار بردارند .

-اسماعیل پناه معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(