خانه / اخبار / تربت حیدریه / آموزش افراد بی سواد در بانک اطلاعاتی تربت حیدریه فراهم شد

آموزش افراد بی سواد در بانک اطلاعاتی تربت حیدریه فراهم شد

تربت حیدریه – رئیس اداره سواد آموزی تربت حیدریه گفت: برنامه ریزی و اقدامات لازم برای آموزش افرادی که در سامانه سوادآموزی بی سواد اعلام شده اند، از طریق نظام آموزشی جدید در دو نیمسال تحصیلی فراهم شده است.
نهضت سواد آموزی

نهضت سواد آموزی

رئیس اداره سواد آموزی تربت حیدریه گفت: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و پیرو درخواست آقای دکتر حسینی، مدیرکل محترم آموزش و پرورش خراسان رضوی، از رؤسای محترم ادارات استان، در گردهمایی مورخه 17/11/92، مبنی بر پوشش تمام افراد بی سواد گروه سنی 10 تا 49 سال و به صفر رساندن نرخ بی سوادی تا پایان برنامه پنجم توسعه، برنامه ریزی و اقدامات لازم در شهرستان در این راستا انجام شده است.
سید محمد رضا هاشم زاده افزود: نهضت سوادآموزی خدمات آموزشی خود را در سه دوره ی جدید که در یکی دو سال اخیر ایجاد شده اند، ارائه می دهد: دوره ی سوادآموزی(معادل سه ساله ی اول ابتدایی)، تحکیم سواد(جهت تثبیت آموخته ها پس از دوره ی سوادآموزی یا معادل آن ) و دوره ی انتقال(معادل سه ساله ی دوم ابتدایی).
وی گفت: در اداره ی سوادآموزی تربت حیدریه و در نیمه ی دوم سال 92، توانستیم با جذب 310 سوادآموز، با توجه به سهمیه 300 نفری شهرستان در دوره ی انتقال و با عملکرد 103 درصدی، رتبه نخست جذب سوادآموز در این دوره را در قطب 5 سوادآموزی استان که علاوه بر تربت حیدریه، شامل مناطق و شهرستان های رخ، کدکن، مه ولات، زاوه، خواف و رشتخوار می باشد، کسب نماییم.
رئیس اداره سواد آموزی تربت حیدریه اظهار داشت: محدوده ی سنی سوادآموزان حضوری 10 تا 49 سال است که بیشتر متقاضیان را در این شهرستان، خانم ها تشکیل می دهند.
هاشم زاده افزود: در شهرستان تربت حیدریه، 153 آموزشگر مشغول به کارند که ترجیحاً از میان دانش آموختگان رشته های آموزش ابتدایی یا علوم تربیتی(گرایش پیش دبستانی و دبستانی جذب شده اند و 100 درصد نیز بومی هستند.
وی ادامه داد: این آموزشگران در مناطق شهری و روستایی و فقط با دریافت حق الزحمه ی معین بابت آموزش هر سوادآموز، مشغول به خدمت می باشند. ضمن این که نهضت سوادآموزی هیچ گونه تعهدی در قبال بکارگیری مستمر ایشان ندارد.
رئیس اداره سواد آموزی تربت حیدریه تصریح کرد: ریشه کنی بی سوادی در گروه سنی 10 تا 49 سال، به عنوان هدف اصلی سازمان نهضت سوادآموزی، در طول برنامه پنجم توسعه تعیین شده است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(