خانه / اخبار / تربت حیدریه / آغاز فعالیت نظام مهندسی ساختمان شهرستان زاوه

آغاز فعالیت نظام مهندسی ساختمان شهرستان زاوه

تربت حیریه – ایرنا – دفتر نظام مهندسی ساختمان شهرستان زاوه روز چهارشنبه و در هفتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسوولان محلی افتتاح شد.

آغاز فعالیت نظام مهندسی ساختمان شهرستان زاوه

آغاز فعالیت نظام مهندسی ساختمان شهرستان زاوه

به گزارش ایرنا، مدیر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان زاوه در این آیین گفت: این دفتر به عنوان بیست و سومین نمایندگی شهرستان های استان خراسان و با 15 عضو مهندس فعالیت خود را آغاز کرده است.
عماد عدالتی هدف از راه اندازی دفتر را جذب مهندسان بومی دارای پروانه اشتغال به کار، اشتغال زایی برای مهندسان جوان و تسریع در ارایه خدمات فنی و مهندسی به مردم عنوان و تصریح کرد: اکنون در شهرستان زاوه در سال حدود 20هزار متر مربع ساخت و ساز شهری صورت می گیرد و لذا استقرار چنین دفتر ضروری به نظر می رسید.
وی همچنین گفت: آشنایی شهروندان به لزوم استفاده از مهندسان متخصص در حوزه ساخت و ساز، آموزش عمومی و نیز ترویج رعایت اصول و مقررات ملی ساختمان از دیگر اهداف ایجاد این دفتر است.
شهرستان زاوه تا آبان سال ۱۳۸۷، یکی از بخش‌های شهرستان تربت حیدریه بود که در این تاریخ به شهرستان ارتقا یافت و مرکز این شهرستان، شهر دولت آباد است.
این شهرستان از شمال با شهرستان فریمان و شهرستان تربت جام، از غرب با شهرستان تربت حیدریه، از جنوب با شهرستان رشتخوار و خواف و از شرق با شهرستان تایباد و تربت جام همسایه‌ است.
وسعت این شهرستان دو هزار و 437 کیلومترمربع و از دو بخش مرکزی و سلیمانیه تشکیل شده که دولت آباد مرکز شهرستان با جمعیت 67 هزار و 695 نفر در فاصله 166 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد و دارای 72 روستا می باشد.
فاصله بین زاوه تا تربت حیدریه 28 کیلومتر است.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
منبع : ایرنا

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(