خانه / اخبار / تربت حیدریه / آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 500 مگاواتی راشد در تربت‌حیدریه

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 500 مگاواتی راشد در تربت‌حیدریه

نیروگاه برق

نیروگاه برق

مدیرعامل بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری مپنا از آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی500 مگاواتی راشد در تربت‌حیدریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، خلیل بهبانی عصر امروز در حاشیه افتتاح و راه‌اندازی پست 132 کیلوولت نیروگاه مشهد اظهار کرد: در سالروز میلاد حضرت رضا (ع) و با همکاری بزرگترین تشکل خصوصی کارکنان صنعت برق و شرکت مپنا نیروگاه سیکل ترکیبی با تولید 500 مگاوات انرژی برق در تربت‌حیدریه از امروز عملیات احداث آن آغاز می‌شود.

مدیرعامل بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری مپنا(مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) افزود: مرز راندمان در عرصه برق کشور 50 درصد است که با ساخت این نیروگاه از 51 درصد عبور می‌کنیم.

وی بیان کرد: این نیروگاه در حال طی کردن مراحل تامین مالی خود است و باید این مهم را گفت که در ساخت آن از تمام ظرفیت‌ها و تمام امکانات پروژه‌های apc استفاده می‌شود با این حال این نیروگاه در نقطه‌ای از شبکه ساخته می‌شود که نیاز و کمبودهای استان را پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم تا به زودی بخش بخار نیروگاه فردوسی را با سه بلوک سیکل ترکیبی که قدرتی معادل تولید یک هزار و 500 مگاوات دارد، افتتاح کنیم که باز هم در تامین نیازهای انرژی منطقه موثر است.

بهبانی با تاکید بر روند پیشرفت در عرصه برق و نیروی کشور تصریح کرد: سومین پروژه در منطقه خواف واقع شده است که نیروگاه تجدیدپذیر نام دارد با این حال عملیات شروع ساخت آن آغاز شده است و باید این مهم را گفت که اولویت اول ما ساخت نیروگاه‌ها بادی در کشور است.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(